Narty Atomic – popularne modele w sezonie 2014/15

narty atomic

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z narciarstwem zastanów się nad zakupami w outlecie – jest to bardziej korzystne, nie tylko cenowo. Sprawdź, jakie modele oferuje Atomic z zeszłego sezonu 14/15.

Zanim zdecydujesz się na zakup nart:

  1. Określ preferowany styl jazdy oraz poziom swoich umiejętności.
  2. Zdecyduj – kupujesz czy wypożyczasz sprzęt.
  3. Zawsze przymierzaj narty.

Co oferował Atomic w sezonie 2014/15?

Narty Race

Narty z grupy Race przeznaczone są szczególnie dla zaawansowanych narciarzy, którzy lubią bardzo szybką i dynamiczną jazdę. Narty Race sprawdzają się na stromych stokach, zapewniając stabilność i dużą kontrolę nad jazdą. W zależności od skrętu wyróżniamy narty slalomowe i gigantowe.

Pamiętaj, że są to narty przeznaczone dla osób doświadczonych, ponieważ jazda na nich wymaga nie tylko nakładu energii, ale przede wszystkim doskonałej techniki.

Jakie modele oferuje Atomic w tej grupie?

– Redster Doubledeck 3.0 XT, 3.0 GS, 3.0 SL; Redster Edge GS i SL; Redster LT; Redster Marcell Hirscher SL; Redster FIS Doubledeck 3.0 GS JRNarty Race

Narty All Mountain

Sprawdzają się w różnych warunkach – na trasie i poza nią. Mają zwiększoną szerokość na całej długości, co znacząco podnosi poziom ich stabilności. Radzą sobie na dobrze przygotowanych stokach, jak i nierównym lub mokrym śniegu.

Atomic All Mountain to głównie dwa modele NOMAD i VANTAGE.

W tej grupie wyróżniono także modele dla kobiet: CLOUD, ANFINITY i VANTAGE.

Narty All Mountain

Freestyle

Ta grupa nart związana jest przede wszystkim z wykonywaniem efektywnych sztuczek, jazdy w tył lub skoków zwanych „twin – tip”. Zdecydowanie polecane dla zawodowców lub amatorów często odwiedzających snowparki.

Dostępne modele to: PUNX, INFAMOUS, BENT CHETLER, AUTOMATIC 117, 109 i 102.

Podobnie, jak w przypadku All Mountain również tu wyszczególniono modele dla kobiet – CENTAURY 102 i 109.Narty Freestyle

Freeride

Do jazdy poza stokami i nie tylko polecamy narty freeride. Są lżejsze, szersze i lepiej sprawdzają się w różnych warunkach – twardym stoku czy miękkim podłożu poza trasą.

Jeśli masz odwagę opuścić stok wybierz jeden z tych modeli: Backland Drifter, Aspect lub Descender; Ultimate 65 i 78.Nart Freeride

Junior

Jest jeszcze jedna szczególna kategoria, która pojawia się, gdy decydujemy się na rodzinne wakacje. Oczywiście chodzi o narty dla dzieci. Tutaj Atomic również nie zawodzi i prezentuje dość duży wybór modeli: Redster JR, Vantage JR, Rascal JR, Punx JR, Bent Chetler Mini lub Century Girl.

Junior

Jak wybrać dobre narty i na co zwrócić uwagę?

Narty opisywane są za pomocą różnych parametrów – szerokości, długości, taliowania, twardości, sztywności czyli flex, tłumienia drgań czy elastyczności.

I to oczywiście poza określeniem stylu jazdy, miejsca gdzie będziemy używać nart i poziomu umiejętności. Jeśli kupujesz swoje pierwsze narty porozmawiaj ze specjalistą, który dobierze najbardziej odpowiedni model.

Zakup nart z outletu jest korzystniejszy, ale pomimo to warto zainwestować pieniądze we właściwy sprzęt, który będzie idealnie dobrany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − five =