Narty Atomic Redster

atomic redster

Istnieją różne typy nart. Często rozróżniamy je ze względu na stopień zaawansowania narciarzy i narciarek, niekiedy także są przeznaczone dla konkretnej płci. Biorąc pod uwagą te kryteria możemy opisać jedną bardzo cenioną markę nart przeznaczonych dla mężczyzn.

Markę nart dla zaawansowanych narciarzy specjalizujących się w jeździe zawodowej, osobach biorących udział w zawodach w narciarstwie alpejskim.

Model Atomic Redster SL

Na pewno nartami, które świetnie nadają się do wyczynowej jazdy jest model Atomic Redster. Warto tu pochylić się nad konkretnym modelem Atomic Redster SL. Są to narty, które gwarantują precyzyjny krótki skręt i świetnie trzymają się na krawędziach podczas szybkiej i dynamicznej jazdy, co jest niezwykle istotne dla zjazdów slalomowych. Dlatego też narty te charakteryzuje najlepiej do tego nadający się slalomowy promień wynoszący 12.5 metra.

Istotne jest też to, że na całej długości narty zastosowano drewniany rdzeń, co wraz z konstrukcją Cap Sandwich zapewnia stabilną jazdę nawet przy szybkim i agresywnym zjeździe. Co do parametrów technicznych to możemy powiedzieć o 165 cm długości nart, zakresie wiązań 265-345 mm, wspomnianym promieniu skrętu 12.5 m i technologiach: Ultra Power Woodcore, Titanium Powered, Crystal Race Base oraz Cap Sandwich.

Atomic Redster Edge SL

Wiązania i kwestia zezwoleń

Do tego konkretnego modelu polecane są wiązania Atomic X 16 VAR o tak zwanej skali DIN od 8 do 16, co odnosi się właśnie do zaawansowanej jazdy. Co jest oczywiste narty te spełniają wszystkie wymogi nałożone przez Międzynarodową Federację Narciarską FIS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =